خبرهای ویژه

» بارداری » در مورد پریود زنان، پاسخ به مهمترین سوالات شما

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۲۲ - ۱۵:۰۹

 کد خبر: 333593
 8 بازدید

در مورد پریود زنان، پاسخ به مهمترین سوالات شما

برای اکثر زنان، زمان پریود بین ۳ تا ۵ روز است. اگر در مورد شما چنین نیست، نگران نباشید. …

در مورد پریود زنان، پاسخ به مهمترین سوالات شما

در این مطلب به مهمترین سوالات شما در مورد عادت ماهانه پاسخ داده می شود.

چه می شود اگر به موقع پریود نشوم؟

آرام باشید. طبیعی است اگر سیکل شما نرمال و منظم نباشد- علی الخصوص در سالهای اولیه پس از اولین عادت ماهانه. ممکن است زمان پریود شما در اثر استرس، ورزش و یا بیماری جابجا شود.

این مسئله می تواند بر اثر از دست دادن یا افزایش وزن زیاد نیز رخ دهد. و همچنین واضح است که در صورت حامله بودن نیز پریود نمی شوید. غالب زنان دوره های ۲۸ تا ۳۵ روزه دارند. اگر زودتر از این بازه پریود می شوید یا چند نوبت پشت سر هم پریود نشده اید به پزشک مراجعه کنید.

آیا پریود من خیلی شدید است؟

احتمالا پریود شما به شدتی که به نظر می رسد نیست. بیشتر زنان حدود ۳ تا ۴ قاشق غذاخوری خون در هر دوره پریود از دست می دهند. اگر شما بیش از ۱۰ نوار یا تامپون در روز استفاده می کنید با پزشک خود صحبت کنید.

پریود من باید چقدر طول بکشد؟

برای اکثر زنان، زمان پریود بین ۳ تا ۵ روز است. اگر در مورد شما چنین نیست، نگران نباشید. طول پریود می تواند بین ۲ تا ۷ روز متغییر باشد. اگر خونریزی شما بیش از ۷ روز متوالی طول می کشدف با پزشک خود صحبت کنید.

آیا در زمان پریود ممکن است حامله شوم؟

شما هر زمانی می توانید حامله شوید، حتی زمانی که خونریزی دارید. اگر نمی خواهید چنین اتفاقی بیافتد، با پزشک خود برای تجویز راه های کنترل باروری صحبت کنید. همچنین مراقبت در برابر بیماری های جنسی مهم است. پس با پزشک خود این مورد را چک کنید تا از سلامت خود اطمینان حاصل نمایید.

چگونه از شر گرفتگی عضلات خلاص شوم؟

مسکنی مانند تیلنون (استامینوفن)، ادویل یا موترین (ایبوپروفن) یا آلیو (ناپروکسین) را امتحان کنید. همچنین می توانید از کیسه آب گرم برای کاهش درد کمر یا شکم استفاده کنید. حمام اب گرم نیز می تواند به بهتر شدن حالتان کمک کند.

چرا طی دوره قاعدگی احساس پر بودن می کنم؟

وقتی پریود هستید، بدن شما می تواند اب  را در خود  نگه دارد و به شما احساس نفخ بدهد. اگر حس کردید شلوارتان برایتان تنگ شده، نمک را از رژیم غذایی حذف کنید و مصرف کافیین را محدود نمایید. این موارد همچنین می تواند شما را سرحال تر نگه دارد.

چرا برای تنقلات پرخوری می کنم؟

ما نمی دانیم دقیقا چه علمی باعث پرخوری و سایر علائم PMS می شود، اما به نظر می رسد هورمون ها در این مورد دخیل هستند. برخی از زنان شدیدا به خوردن  تنقلاتی از جمله بستنی، شکلات و چیپس در مدت پریود تمایل پیدا می کنند. میل شدیدی به شیرینی پیدا می کنید؟ وعده های کوچک غذای در طول روز مصرف کنید تا با انرژی باقی بمانید. غذای چرب، روغنی و سرخ کرده طلب می کنید، غذاهای چرب سالم تر مانند ماهی قزل آلا، مغزها و آووکادو مصرف کنید.

چطور می توانم علائم PMS را کنترل کنم؟

ورزش کنید، غذاهای شور را کنار بگذارید و مصرف کافیین را یک هفته قبل از پریود کم کنید. اگر حال شما همچنان خوب نیست با پزشک خود صحبت کنید. ممکن است پزشک برای شما دارو یا مکمل هایی مانند ویتامین E، کلسیم و منیزیوم تجویز کند.

پریود یعنی که من حامله نیستم، درست است؟

نه همیشه. گاهی زنان در اوایل حاملگی همچنان خونریزی دارند. اگر خونریزی مانند پریودهای معمولی نباشد یا اگر حالت تهوع و خستگی داشته باشید، بهتر است پزشک خود را ببینید یا تست حاملگی بدهید.

منبع:نی نی بان


برچسب ها : ,
دسته بندی : بارداری
ارسال دیدگاه